אגודת הקוסמים
חבר הנהלת אגודת הקוסמים

וחבר אמ"י
(איגוד אמני ישראל)

 לימוד קסמים

שלום לכם,
  
אמנות הקסמים היא אמנות עתיקה עוד מתקופת הפרעונים. הכוהנים של העת העתיקה השתמשו בקסמים כדי להגביר את האמונה באל ובכוחם. מאז השתמשו בקסמים בטקסים דתיים ובהמשך למטרת הנאה ושעשוע, כשהחוט המוביל של האומנות הזו משלב מסתורין והפתעה. כיום יש אלפי קסמים חדשים, אך רבים מהם מבוססים על אותם עקרונות עתיקים. כאן תוכלו ללמוד חלק מעקרונות אלה.
  
קסם הוא התרחשות שקרתה באופן מפתיע, פלאי, לא- ברור, שהצופה לא יכול להסבירה באופן הגיוני ופשוט. ברור שאם הצופה ידע איך הקסם קרה הרי שזה אינו קסם כלל!
  
לכן, אם ברצונכם להופיע עם קסמים לפני אחרים לימדו את עקרונות הקסמים:
  
(1) המיסתורין הוא העיקרון החשוב ביותר של אמנות הקסמים. ברגע שהסוד ידוע לצופה הקסם כבר אינו מותח ומפתיע. כאשר תציגו את הקסמים לאחרים אל תגלו להם את הסוד אפילו אם יבקשו ויתחננו. זה גם כל הכיף, לדעת משהו שאחרים לא יודעים. אם אין לכם ברירה תמציאו תשובה שטותית.
  
(2) שמירת הסוד חשובה גם מפני שרוב הקסמים מבוססים על עקרונות פשוטים ואז הצופה עלול להתרגז על טיפשותו שלא גילה בעצמו את הסוד או חמור מכך, לזלזל בקוסם שהציג לו קסם המבוסס על עיקרון פשוט ובעצם זהו רק טריק טיפשי. בכל מקרה שני הצדדים מאבדים את החוויה הקסומה והמהנה שהיתה להם.
  
(3) לכן גם אל תגלו מראש מה עומד להתרחש ומהו הקסם שבכוונתכם לבצע. ההפתעה והמתח יעלמו וכל מה שישאר לצופה זה לנסות ו"לתפוס" אתכם או לראות אם נכשלתם. בנוסף, אם הצופה לא יודע מה עומד לקרות ומשהו התפספס לכם בדרך... תמשיכו כאילו זה חלק מההופעה.
  
(4) בגלל אותה סיבה גם אל תחזרו על ביצוע הקסם יותר מפעם אחת לאותו צופה, כי הסיכוי שהסוד יתגלה יגדל. הצופה כבר יודע מה עומד להתרחש והוא רק ינסה "לתפוס" אתכם ורוב הסיכויים שיצליח.
  
(5) התאמנו שוב ושוב. רק כך תשפרו את דרך הביצוע של הקסם ותגיעו לרמה גבוהה. נסו אותו תחילה על עצמכם, אח"כ מול המראה, בהמשך מול קרובי משפחתכם ורק בסוף צאו והראו אותו לאחרים.
  
(6) מילות הקסמים, תנועות ה"כישוף" ומקל הקסמים הם אלה היוצרים את האווירה הנכונה. המציאו וסגלו לכם תנועות משלכם. השתמשו במילת הקסמים הוקוס פוקוס ואברא-קדברא בזמן ובחכמה.
  
(7) לאחר שלמדם היטב את הקסם, דעו כי הדבר החשוב ביותר אינו הטריק / הקסם, אלא דרך הצגתו. נסו לבנות סיפור קצרצר מותח ומפתיע שילווה את הקסם, שיתן לו אווירה ושיגביר את עוצמתו של הקסם. היו "שחקנים" לכל דבר ושימרו על עניין אצל הצופה. דברו בקול ברור ושימרו על קשר עין. אם זהו קסם משעשע חייכו, אם זהו קסם "מפחיד" שחקו את הדמות המתאימה.
  
בהצלחה!!!
  
ליחצו כאן לעבור ל לימוד קסמים באמצעות סרטוני וידאו
  
רונן הקוסם גם מלמד קסמים וקסמי טלפתיה ב- HOT-VOD בטלויזיה!
  
להזמנת הקוסם רונן - קסמים, קוסמים, טלפתיה ובידור. קוסם ל הופעות הפעלות מסיבות ו אירועים
  
צור קשר וטלפון
  
הקוסם רונן - אמן הבידור הקסמים והטלפתיה, מתאים לאירועים, לשמחות, למסיבות, עורך מופעי קסמים ומופעי טלפתיה משעשעים לכל
גיל. מופעי קסמים המתאימים כמובן ביום הולדת לילדים, בימי הולדת למבוגרים, באירועים כגון בריתות, בר מצוות ובת מצוות, מסיבות לחגים,
חוגי בית וערבי חברה. מופעי קוסמים וכן מופעי קוסמות המתאימים גם לקהל הדתי. עורך סדנאות לימוד קסמים וכן סדנאות לימוד קיפול בלונים
וצורות מבלונים. רונן נחמן - טלפתיה שיווקית מתאים גם לשוק העסקי, לעריכת מופעי קידום מכירות באמצעות קסמים וטלפתיה, הנחיית כנסים
ימי עיון ואירועים, והפעלות של חשיבה יצירתית משעשעת. For English - Ronen Nachman the Magician for kids and adults